Şefler
 • Philippe Chatelain Vakko Patisserie Danışmanı

  Vakko Patisserie'de olmaktan gurur duyuyorum

  Buraya ilk geldiğim günden beri Fransa’da bulunması çok zor olan pozitif enerjiyi, güven ve aile ortamını hissettim.

  Kendisi de pastacılık dünyasında tanınmış ve takdir edilmiş bir pastacı olan babamın yolunda gittim. Bana işimizin tüm temellerini, disiplini, saygıyı, kendi kendini sorgulamayı, başkalarına kulak vermeyi ve alçak gönüllü olmayı o öğretti.

  Ve onun sayesindedir ki büyük kuruluşlarda çalışıp bugün bulunduğum noktaya gelebildim.

  Vakko Patisserie projesi çok iddialı ve bana ilerlemek, daha çok çalışmak için ilham veriyor. Burada ünlü pasta şefi Ghislain Gaille ile çalışmaktan memnuniyet duyuyorum, kendisiyle birlikte sürekli ilerleyerek Fransız pastacılığını tanıtacağımızı düşünüyorum.

  Şimdi de sizleri güzel bir göz ve damak ziyafeti için Vakko Patisserie'ye davet ediyoruz.

 • Ghislain Gaille Vakko Patisserie Pasta Şefi

  Dört kuşak pastacılık yapmış olan bir aileden geliyorum. 7 yıl boyunca Fransa’da pastacılık dünyasının prestijli isimleri ile çalıştıktan sonra valizimi toplayıp, pastacılık konusunda daha çok şey öğrenmek, bilgi kazanmak ve aynı zamanda yeni başlangıçlar yapmak için dünyanın dört bir yanını dolaşacağım bir maceraya atılmaya karar verdim.

  21 yıl geçti ve bugün bana önerilen bu mükemmel projede, İstanbulluların Fransız pastacılığını keşfetmesini sağlamak amacıyla Vakko ile çalışıyorum.

  Butik pastacılığa dönüş yapmak, hem de bunu Vakko markası ile yapmak inanılmaz bir mutluluk.

  Bir mükemmellik göstergesi olan “Meilleur Ouvrier de France” unvanına sahip Sayın Philippe Chatelain ile birlikte hazırladığımız yaklaşık 20 kadar küçük pasta ve tatlıdan oluşan menümüzle, Türk pastacılığına hem görsellik hem de lezzet açısından yeni bir nefes getireceğimizi düşünüyorum.

  Vakko Patisserie'ye hoş geldiniz... Vakko Patisserie lezzetlerini keyifle tatmanız dileğiyle...

 • Didier Doucet Vakko Patisserie Danışmanı

  Vakko Patisserie'de yeni akım bir mutfak yaratmak, Fransız tatlarının ince zevkini ve lezzetini İstanbullularla buluşturmak üzere katıldım. Bu işbirliğinden dolayı büyük memnuniyet duyuyorum.

  Doğduğum bölge l’Auxerrois’nın, tanınmış lezzet ustalarının yanında geleneksel bir mutfak eğitimi aldım. Daha sonra Olivier Roellinger, Ledoyen’in ünlü şefi Ghislaine Arabian ve Frères Costes grubu gibi Fransız mutfağının büyük isimlerinin yanında, yıldızlı şeflerle çalıştım.

  Uzun yıllar boyunca Paris’te çalıştım. Fransız mutfağı ile yenilikçi bir tarzı birleştiren, modern gastronomi bistrosu La Griottine’i kurdum, aynı zamanda geçtiğimiz 2 yıl boyunca gurme ve mutfak tutkunlarının buluştuğu şık bir Paris Brasserie’si olan Le Congrès d’Auteuil’den de siparişler aldım.

  Vakko Pâtisserie’ye hoş geldiniz, sizi taze ve lezzetli ürünlerle hazırladığımız yeni tatlarımızı denemeye davet ediyoruz.